Oddział Zewnętrzny w Malborku
Poczty Gdańskiej 19A 82-200 Malbork woj. pomorskie Zobacz na mapie | |
---|---|
telefon: | (55) 646-05-00 / (55) 272-94-11 |
e-mail: | zk_malbork@sw.gov.pl |
widzenia: | Widzenia odbywają się w godzinach od 08.00 do 15.30 w soboty oraz niedzielę. Ustalenie dnia i godziny widzenia odbywa się telefonicznie w każde środy, czwartki, piątki w godzinach 9.00 - 13.00 (jeśli nie są dniami wolnymi od pracy administracji) pod numerami: Telefon - 55 646 05 18 - dotyczy tymczasowo aresztowanych, Telefon - 55 646 05 02 - dotyczy skazanych Ustalenie dnia i godziny widzenia odbywa się z osobą ubiegającą się o widzenie najpóźniej jeden dzień przez planowanym widzeniem. Realizacja widzenia uzależniona jest od wyrażenia zgody przez osadzonego. Co zrobić aby mieć widzenie: Osoba bliska osadzonego wyrażająca zgodę na widzenie na terenie zakładu karnego musi zadzwonić w każde środy, czwartki, piątki w godzinach 9.00 - 13.00 (jeśli nie są dniami wolnymi od pracy administracji) pod numery: W czasie rozmowy z funkcjonariuszem zostanie poproszony o podanie imienia i nazwiska oraz imienia, nazwiska i imienia ojca osadzonego. Następnie zostanie poinformowany o możliwym terminie widzenia, godzinie stawienia się do zakładu karnego oraz godzinie rozpoczęcia widzenia. W przypadku spóźnienia się osoby odwiedzającej na wyznaczony podczas rejestracji termin, dyrektor jednostki, a w dzień wolny od pracy administracji dowódca zmiany, będzie podejmował decyzję o zasadach i formie udzielenia lub odmowie udzielenia widzenia. Dyrektor jednostki, a w dzień wolny od pracy administracji dowódca zmiany, będzie miał prawo odmówić udzielenia widzenia w przypadku, gdy osoba odwiedzająca lub osadzony nie spełni wymogów formalnych określonych w zakładzie. Prosimy, by osoby odwiedzające stawiały się do zakładu punktualnie. |
Oddział Zewnętrzny w Malborku
Zakład Karny w Malborku od 1 grudnia 2021 roku, został przekształcony w Oddział Zewnętrzny w Malborku Zakładu Karnego w Sztumie. Jest to zamknięta jednostka penitencjarna przeznaczona dla skazanych mężczyzn odbywających karę po raz pierwszy, z oddziałem aresztu śledczego oraz zakładem karnym typu zamkniętego dla młodocianych. Zakład ma pojemność 252 miejsc i jest zlokalizowany w centrum miasta.
Krótka Historia
Zakład Karny w Malborku został założony na przełomie XIX i XX wieku jako więzienie śledczo-karne dla kobiet i mężczyzn. Posiadał pawilon więzienny z biurami i magazynami, garaż, piekarnię, wartownię oraz chlewnię. W czasie okupacji niemieckiej, zakład był wykorzystywany przez niemiecką policję do przetrzymywania osób oczekujących na zesłanie do obozów. 5 grudnia 1955 roku, więzienie zostało przemianowane na Zakład Poprawczy, a 1 maja 1957 roku, Miejska Rada Narodowa w Malborku przekazała magazyny graniczące z zakładem na warsztaty szkolne. 1 września 1967 roku, na terenie zakładu rozpoczęła działalność Szkoła Podstawowa dla pracujących, przeznaczona wyłącznie dla wychowanków.
Zakład był przeznaczony dla skazanych mężczyzn do 21 roku życia, funkcjonując w systemie otwartym w dzień i zamkniętym na noc. Wychowankowie mieli dostęp do świetlicy, boiska sportowego oraz możliwości odwiedzin w celach. Wspólnie jedli posiłki w stołówce. 1 marca 1980 roku, Zakład Poprawczy został przekształcony w schronisko dla nieletnich, gdzie przebywali nieletni mężczyźni do momentu wydania wyroku. Placówka posiadała jeden pawilon podzielony na dwa oddziały, część administracyjną oraz szkołę. Na terenie znajdowały się warsztaty szkolne, garaże oraz obszerne boisko sportowe, które w nocy służyło jako wybieg dla psów służbowych. Całość była otoczona murem ochronnym, a przy bramie wjazdowej znajdowała się niewielka wartownia.
Po likwidacji Schroniska, 31 stycznia 1984 roku, początkowo planowano przekształcić placówkę w komendę policji, ale 4 kwietnia 1984 roku Ministerstwo Sprawiedliwości zdecydowało o utworzeniu Aresztu Śledczego. Zakład był stopniowo przebudowywany, aby spełnić wymogi Aresztu Śledczego. Od 8 marca 1989 roku jednostka funkcjonuje samodzielnie jako Areszt Śledczy. Wybudowano oddzielny budynek administracyjny, do pawilonu mieszkalnego dobudowano kondygnację dla tymczasowo aresztowanych. Pomieszczenia administracyjne i szkolne zostały przebudowane na cele mieszkalne, z wyjątkiem kilku, które przeznaczono na magazyn odzieżowy, dział ewidencji, ambulatorium i kuchnię. Na miejscu boiska powstały trzy pola spacerowe, a mur ochronny został podwyższony i wyposażony w wieżyczki strażnicze. Stara wartownia została wyburzona i przeniesiona do nowego budynku administracyjnego z nową bramą wjazdową. Warsztaty zostały przekształcone w miejsca pracy dla osadzonych.
Do tej jednostki zrealizujesz zamówienie na paczkę żywnościową, paczkę higieniczną oraz prześlesz pieniądze dla osoby osadzonej tzw. Wypiska. Dodatkowo znajdziesz informację o widzeniach dla rodzin i osób najbliższych dla osadzonych. Możesz też sprawdzić jednostkę na mapie oraz sprawdzić najważniejsze informacje takie jak: telefon, adres korespondencyjny oraz adres mailowy jednostki. Dodatkowo możesz porozmawiać na forum wybranej jednostki oraz wypełnić ankietę, dzięki, której osoby odwiedzającej to miejsce pierwszy raz będą mogły odwiedzić się więcej o tym miejscu.
Paczka do więzienia| Paczka do Aresztu | Paczka żywnościowa | ePaczka do więzienia | ePaczka do Aresztu | ePaczka żywnościowa | Paczka Malbork | e-Paczka Malbork | Wypiska Malbork | Widzenia Malbork